top of page

Національний мультипредметний тест

НМТ–2024 за кордоном: розширено перелік країн / міст

Український центр оцінювання якості освіти повідомляє, що перелік країн і міст, де буде створено тимчасові екзаменаційні центри за кордоном, розширено (наказ МОНУ від 20.03.2024 № 363).

Створено можливість проходження НМТ у містах:

 • Валенсія (Королівство Іспанія),

 • Алкмар, Амстердам і Роттердам (Королівство Нідерланди),

 • Кишинів (Республіка Молдова),

 • Лондон (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії),

 • Дюссельдорф (Федеративна Республіка Німеччина).

Також у місті Нью-Йорк (Сполучені Штати Америки) з’явилася можливість пройти НМТ у додаткову сесію.

Більше інформації на сайті УЦОЯО

Стартувала реєстрація для участі у НМТ-2024

З 14 березня до 11 квітня 2024 року (включно) всі, хто планує вступати до закладів вищої освіти, мають змогу зареєструватись для участі у національному мультипредметному тесті (НМТ) 2024 року.

Він, як і в попередні роки, проходитиме у вигляді комп’ютерного онлайн-тестування.

НМТ-2024: де буде створено тимчасові екзаменаційні центри за кордоном

Український центр оцінювання якості освіти повідомляє, що наразі підтверджено домовленості щодо проведення НМТ у таких країнах: Австрія, Азербайджан, Бельгія, Болгарія, Велика Британія, Грузія, Данія, Естонія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Люксембург, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, США, Туреччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія і Швеція.

Звертаємо увагу, що за кордоном є обмеження щодо кількості учасників, які можуть проходити оцінювання. Тому в разі вичерпання доступних місць у певному населеному пункті певної країни він стане недоступним для вибору. Деякі локації будуть доступними тільки в межах додаткової сесії НМТ.

Більше інформації на сайті УЦОЯО

Що потрібно знати про реєстрацію на НМТ-2024

14 березня о 9.00 розпочнеться реєстрація для участі у НМТ-2024, яка триватиме до 11 квітня включно. Реєстрація відбудеться у безпаперовій формі.

Щоб зареєструватися для участі в НМТ, потенційному вступникові / потенційній вступниці потрібно буде за допомоги спеціального сервісу, розміщеного на вебсайті УЦОЯО, самостійно створити персональний кабінет та виконати в ньому такі дії:

 • зазначити реєстраційні дані, вибрати із запропонованих переліків навчальний предмет на вибір і населений пункт в Україні або за кордоном, де він / вона планує проходити НМТ, а також мову складання предметів сертифікаційної роботи;

 • завантажити сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;

 • надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти, натиснувши відповідну кнопку в сервісі.

Більше інформації на сайті УЦОЯО

Другий варіант додаткових тренувальних тестів на допомогу учасника НМТ-2024

Український центр оцінювання якості освіти підготував ще один варіант тестів, які можна використати як тренувальні в межах підготовки до національного мультипредметного тесту у 2024 році.

Добірки завдань за підсумками НМТ-2023 з української мови, математики, історії України, іноземної мови (англійської, іспанської, німецької, французької), біології, фізики та хімії подано в окремих pdf-файлах та розміщено на платформі «Всеукраїнська школа онлайн».

Більше інформації розміщено на сайті УЦОЯО

УЧАСНИКАМ НМТ-2024: ВИ ЗАПИТУЄТЕ — МИ ВІДПОВІДАЄМО

28 лютого о 15:00 відбудеться прямому ефір на YouTube-каналі Українського центру оцінювання якості освіти, у ході якого можна дізнатися чим НМТ у 2024 році відрізнятиметься від минулорічного, якими будуть зміст та структура предметних тестів НМТ, як відбуватиметься реєстрація для участі у вступному випробуванні, коли і де потенційні учасники / учасниці проходитимуть тестування, як визначатимуть результати для вступу.

Цей етер розпочне низку випусків «НМТ-2024: ви запитуєте — ми відповідаємо» від команди Українського центру оцінювання якості освіти.

До 17 години 27 лютого всі охочі мають змогу поставити запитання за посиланням.

За матеріалами сайту УЦОЯО

 
Календар проведення НМТ-2024

Міністерство освіти і науки України затвердило календарний план організації та проведення у 2024 році національного мультипредметного тесту (наказ МОНУ № 222 від 22.02.2024).

Тестування проходитиме під час основних і додаткових сесій:

 • основні: 14 травня – 25 червня;

 • додаткові: 11–19 липня.

Відповідно до наказу передбачено два періоди реєстрації осіб, які бажають узяти участь в НМТ, — основний та додатковий.

Більше інформації на сайті УЦОЯО

Grafik-NMT_2024-2-2.jpg
Додаткові тренувальні тести для підготовки до НМТ-2024

Фахівці Українського центру оцінювання якості освіти підготували тренувальний варіант предметних тестів для підготовки до НМТ-2024.

Для зручності використання тестів як тренувальних добірки завдань з української мови, математики, історії України, іноземної мови (англійської, іспанської, німецької, французької), біології, фізики та хімії подано в окремих pdf-файлах та у онлайн-форматі. Крім того, ці тести розміщено на платформі «Всеукраїнська школа онлайн».

Проходження тестів минулих років є одним з ефективних прийомів підготовки до тестування.

Більше інформації на сайті УЦОЯО

Порядок проведення національного мультипредметного тесту

Набув чинності Порядок проведення національного мультипредметного тесту.

Документ визначає основні засади підготовки та проведення національного мультипредметного тесту (НМТ) для оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти. Результати НМТ будуть використані абітурієнтами для вступу до закладів вищої освіти.

Метою проведення НМТ є забезпечення рівного доступу до фахової передвищої та вищої освіти в умовах воєнного стану. Участь в НМТ є безкоштовною.

Більше інформації розміщено на сайті УЦОЯО

Демонстраційні варіанти предметних тестів — складників НМТ

Українським центром оцінювання якості освіти оприлюднено демонстраційні варіанти предметних тестів — складників національного мультипредметного тесту (НМТ).

Переглянути та завантажити демонстраційні варіанти з кожного предмету можна за покликанням.

Алгоритм дій для ознайомилення з інтерфейсом онлайнового тестувальника, максимально наближеного до того, який буде на реальному НМТ та детальна інформація про виконання демонстраційного тесту на платформі ВШО наведені на сайті УЦОЯО.

IMG-20240126-WA0000.jpg
Затверджено характеристики предметних тестів

Українським центром оцінювання якості освіти затверджено загальні характеристики предметних тестів основного й додаткового блоків національного мультипредметного тесту 2024 року та схеми нарахування балів за виконання їх завдань.

Також визначено кількість і форми тестових завдань із кожного предмета та час на їх виконання:

 • тести з української мови, української літератури, історії України, біології, хімії та географії міститимуть по 30 завдань,

 • із математики й фізики – 22 і 20 відповідно,

 • а з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької, французької) – по 32.

Галерея "НМТ-2024"

3-2.jpg
Більше інформації на сайті УЦОЯО

У межах НМТ кожен учасник буде виконувати завдання із 4-х навчальних предметів, три з яких є обов’язковими(українська мова, математика та історія України), а один — на вибір із переліку (українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, хімія, фізика, географія). Предмет за вибором вступник зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.

Новацією 2024 року є розширення переліку обов’язкових предметів НМТ історією України.

Модель проведення передбачає, що чотири предметних тести учасник виконуватиме в один день: два предметних тести кожен по одній годині до перерви та два предметних тести кожен по годині — після перерви. Це дійсно важко, але пріоритет МОН - безпека та рівні умови.

Передбачено проведення двох сесій НМТ: основної та додаткової. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.

Тестування відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами.

У зв’язку з тим, що тест став довшим, дві зміни в один день забезпечити неможливо. Тому реєстрація на НМТ розпочнеться раніше, а саме тестування відбудеться вже з травня 2024 року. 

Ті, хто не планує вступати до закладів вищої освіти, можуть не складати НМТ. У 2024 році для випускників немає обовʼязкової державної підсумкової атестації. Пробного НМТ також не проводитимуть.

За матеріалами Українського центру оцінювання якості освіти та Міністерства освіти і науки України

NMT-2024-1086x1536.png

3 КВІТНЯ ‒ СТАРТ РЕЄСТРАЦІЇ ДЛЯ УЧАСТІ В НМТ

ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ВАРІАНТ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ

ТИМЧАСОВІ ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ЦЕНТРИ ЗА КОРДОНОМ

НМТ-2023/2024:

до чого готуватися

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО РЕЄСТРАЦІЮ НА НМТ

ВИМОГИ ДО ДОКУМЕНТІВ

ЯКИМИ БУДУТЬ ВСТУПНІ ВИПРОБУВАННЯ В 2023 РОЦІ

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

bottom of page